Monika Osiak
psycholożka, psychoterapeutka systemowa w trakcie procesu certyfikacji, seksuolożka, pedagożka
Wykształcenie:
1. Uniwersytet Warszawski – licencjat profilaktyki społecznej i resocjalizacji
2. Uniwersytet Warszawski w Warszawie – magister pedagogiki
2. Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – magister psychologii
3. Warszawski Uniwersytet Medyczny (studia podyplomowe) – Seksuologia Kliniczna
4. Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu – w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego
Szkolenia:
1. Szkolenie I stopnia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
Doświadczenie:
Kilkuletnie doświadczenie zarówno terapeutyczne jak i diagnostyczne zdobywałam w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz placówkach oświatowych, w zakresie działalności których prowadziłam terapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz rodzin, w tym osób z diagnozą całościowych zaburzeń rozwojowych. Jako psycholog organizowałam grupowe warsztaty dotyczące tożsamości płci oraz trudności komunikacyjnych. Chętnie pracuję z osobami z niską samooceną, zaburzeniami lękowymi, obniżonym nastrojem oraz innymi, ogólno rozumianymi problemami sfery emocjonalnej. Udzielam konsultacji i porad dla klientów doświadczających trudności natury seksualnej.
O mnie:
Najważniejsze jest dla mnie budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej opartej na otwartości, wzajemnym zaufaniu oraz zindywidualizowanym podejściu. To zdrowa relacja terapeutyczna razem z adekwatnym doborem narzędzi terapeutycznych są według mnie najważniejszymi czynnikami leczącymi w psychoterapii. W swojej bezpośredniej pracy wykorzystuję techniki z zakresu psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej. W oparciu o założenia krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach przy zaangażowaniu predyspozycji i umiejętności klienta wspieram proces radzenia sobie z kryzysami życiowymi.
Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa.
Praca w obszarze seksualności:
– trudności z tożsamością płciową
– problemy związane z akceptacją własnej seksualności
– problemy komunikacyjne związane z seksualnością
– traumy, które wpłynęły na obecne funkcjonowanie seksualne